RSF1JA270R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RSF1JA270R
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 270 OHM 5% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 1W