RSF2B-122-JBW
RCD Components
Produkt-Nr.:
RSF2B-122-JBW
Hersteller:
RCD Components
Beschreibung:
RES 1.2K OHM 5% 3W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 3W