RSF2JB11R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RSF2JB11R0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 11 OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 2W