RSL0E331MCN1GB
Nichicon
Produkt-Nr.:
RSL0E331MCN1GB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Auf Lager : 2952
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 350 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RSL
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF