RSPF2JB10K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RSPF2JB10K0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 2W