RSS-123.3/P-R
Recom Power
Produkt-Nr.:
RSS-123.3/P-R
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.50" L x 0.32" W x 0.29" H (12.8mm x 8.2mm x 7.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.8V
Series ECONOLINE RSS (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 5 Leads
Efficiency 75%