RT0201BRD078K06L
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT0201BRD078K06L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 8.06K OHM 0.1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 8.06 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W