RT0402FRE0719K1L
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT0402FRE0719K1L
Beschreibung:
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 19.1 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W