RT0603FRC073K01L
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT0603FRC073K01L
Beschreibung:
RES 3.01K OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 3.01 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W