RT0603WRB0712K1L
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT0603WRB0712K1L
Beschreibung:
RES SMD 12.1K OHM 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 12.1 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W