RT0805FRD07698KL
YAGEO
Produkt-Nr.:
RT0805FRD07698KL
Beschreibung:
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 698 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W