RT0816P-102-M
Susumu
Produkt-Nr.:
RT0816P-102-M
Hersteller:
Susumu
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 1K OHM 20% 1/16W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W