RTAN0805BKE49K9
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RTAN0805BKE49K9
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 49.9K OHM 0.1% 1/5W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series RTAN
Power (Watts) 0.2W, 1/5W