RTDW2B-100RF8
Riedon
Produkt-Nr.:
RTDW2B-100RF8
Hersteller:
Riedon
Beschreibung:
SENSOR RTD 100 OHM 1% 4500PPM
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 100°C
Resistance Tolerance ±1%
Termination PC Pins
RTD Material -
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient 4500ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series RTDW
Accuracy -
Package / Case Axial
Mfr Riedon
Package Bulk
Current 7 mA