RUT3216FR300CS
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
RUT3216FR300CS
Beschreibung:
RES 0.3 OHM 1% 1/3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 300 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W