RV-3.324D/P
Recom Power
Produkt-Nr.:
RV-3.324D/P
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-24V 2W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Isolation 6 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 3V
Series ECONOLINE RV (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 75%