RV6NAYSD103A
Precision Electronics Corporation
Produkt-Nr.:
RV6NAYSD103A
Beschreibung:
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Auf Lager : 306
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 1/4-32
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 295°
Series RV6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Mfr Precision Electronics Corporation
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.510" Dia (12.95mm)