RVB0G221MNG
Nichicon
Produkt-Nr.:
RVB0G221MNG
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 4V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series FPCAP, VB
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF