RW2-243.3D/H3
Recom Power
Produkt-Nr.:
RW2-243.3D/H3
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.95" L x 0.57" W x 0.38" H (24.2mm x 14.5mm x 9.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA, 250mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE RW2 (2W)
Power (Watts) 2 W