RWR71S40R2FSS70
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RWR71S40R2FSS70
Beschreibung:
RES 40.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 40.2 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Power (Watts) 2W
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)