RWR80S1871FMS73
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RWR80S1871FMS73
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.87K OHM 2W 1% WW AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.87 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)