RWR81N4530FRS73
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RWR81N4530FRS73
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 453 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)