RWR84S1330FSS73
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RWR84S1330FSS73
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 133 OHM 7W 1% WW AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 133 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)