RXK102M1VBK-1620S
Surge
Produkt-Nr.:
RXK102M1VBK-1620S
Hersteller:
Surge
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 698
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.376 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series RXK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.72 A @ 100 kHz
Mfr SURGE
Capacitance 1000 µF
Package Bag
Impedance 35 mOhms