S0402-8N2J2
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
S0402-8N2J2
Beschreibung:
FIXED IND 8.2NH 600MA 130MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.4GHz