S0603-10NF2E
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
S0603-10NF2E
Beschreibung:
FIXED IND 10NH 700MA 160MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 28 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 10 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz