S1210-823K
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
S1210-823K
Paket:
1210
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 137 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Inductance 82 µH
Series S1210
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz