S23LCC-P14MJH0-920S
ODU
Produkt-Nr.:
S23LCC-P14MJH0-920S
Hersteller:
ODU
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 14P SER L
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 3
Mfr ODU
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C