S24DE120R8NDFA
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
S24DE120R8NDFA
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 830mA, 830mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active Low
Series S24DE (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%