S4924-122J
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
S4924-122J
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 1.92A 100MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.92A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.92 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series S4924
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 130MHz