S82J-10024A
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
S82J-10024A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, UL, UR, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.82" L x 6.69" W x 1.97" H (97.0mm x 170.0mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.5 A
Series S82J (100W)
Power (Watts) 100W
Type Open Frame
Efficiency 83%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC