S8JX-P30024C
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
S8JX-P30024C
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.44" L x 3.06" W x 4.67" H (239.8mm x 77.6mm x 118.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14 A
Series S8JX-P (300W)
Power (Watts) 300W
Type Enclosed
Efficiency 79%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC