S8PS-15024CD
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
S8PS-15024CD
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, UR, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 1.97" W x 3.62" H (163.0mm x 50.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.5 A
Series S8PS (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC