S8PS-60024C
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
S8PS-60024C
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, UR, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.05" L x 6.69" W x 3.62" H (179.0mm x 170.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 27 A
Series S8PS (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC