Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
S8X5ECSRP
Hersteller:
Paket:
TO-92
Charge:
-
Beschreibung:
SCR 800V 500MA TO92
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.50065
$5.0065
100
$0.346655
$34.6655
500
$0.289655
$144.8275
1000
$0.246516
$246.516
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Off State (Max) | 3 µA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 3 mA |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 800 mV |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 100 µA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.4 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 300 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | EV |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 500 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 10A, 12A |