Freescale Semiconductor
Produkt-Nr.:
S912XEP100J2VAL
Hersteller:
Paket:
112-LQFP (20x20)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
MICROCONTROLLER, 16 BIT, HCS12 C
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | HCS12X |
| Speed | 50MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Number of I/O | 91 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 112-LQFP (20x20) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Series | HCS12X |
| Package / Case | 112-LQFP |
| Core Size | 16-Bit |
| Mfr | Freescale Semiconductor |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Data Converters | A/D 16x12b SAR |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.72V ~ 1.98V |
| Base Product Number | S912 |