SA115C124KAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SA115C124KAA
Beschreibung:
CAP CER 0.12UF 50V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.12 µF