SA120CAHB0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
SA120CAHB0G
Beschreibung:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, SA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V