SA14CAHE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SA14CAHE3/54
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO204AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V