Electroswitch
Produkt-Nr.:
SA1RW20
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH SPST-NC 0.5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 500mA (AC), 1A (DC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SA |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Electroswitch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Red |