SA205C683MAR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SA205C683MAR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF