SA23-12EWA
Kingbright
Produkt-Nr.:
SA23-12EWA
Hersteller:
Kingbright
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 2.24" SGL RED 10DIP
Benutzer handbuch
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 2.756" H x 1.890" W x 0.472" D (70.00mm x 48.00mm x 12.00mm)
Millicandela Rating 57mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 300mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (2.370", 60.10mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 2.24" (56.90mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 8V