SA28CAHB0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
SA28CAHB0G
Paket:
DO-204AC (DO-15)
Beschreibung:
TVS DIODE 28VWM 59VC DO204AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, SA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V