SA301C473KAK
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SA301C473KAK
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 100V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF