SA56-21EWA
Kingbright
Produkt-Nr.:
SA56-21EWA
Hersteller:
Kingbright
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
Auf Lager : 7007
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.750" H x 0.500" W x 0.315" D (19.05mm x 12.70mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 6.4mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.22mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V