SA64AHE3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SA64AHE3/73
Paket:
DO-204AC (DO-15)
Beschreibung:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO204AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V