SA8.5HE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SA8.5HE3/54
Paket:
DO-204AC (DO-15)
Beschreibung:
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.9V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V