onsemi
Produkt-Nr.:
SB01-05Q-TL-E
Hersteller:
Paket:
3-MCP
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 50V 100MA 3MCP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.437
$0.437
10
$0.3268
$3.268
100
$0.203775
$20.3775
500
$0.13946
$69.73
1000
$0.107274
$107.274
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4.4pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 3-MCP |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15 µA @ 25 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 100 mA |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Base Product Number | SB01 |