SBC1694A(U)
Winchester Interconnect
Produkt-Nr.:
SBC1694A(U)
Beschreibung:
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
Benutzer handbuch
Center Contact Plating -
Dielectric Material -
Center Contact Material -
Ingress Protection Weatherproof
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Winchester Interconnect
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -
Insertion Loss 0.2dB
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Bayonet Lock
Mounting Feature -
Series -
Cable Group RG-6, Belden 1694A
Body Material Brass
Connector Style BNC
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Contact Termination Crimp
Frequency - Max 1 GHz