KEMET
Produkt-Nr.:
SBC4-102-291
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 290MA 2.15 OHM TH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.311
$1.311
10
$1.216
$12.16
25
$1.12252
$28.063
50
$0.93556
$46.778
100
$0.879415
$87.9415
250
$0.78584
$196.46
500
$0.673569
$336.7845
1000
$0.598728
$598.728
2500
$0.580013
$1450.0325
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Current - Saturation (Isat) | 470mA |
| Inductance Frequency - Test | 10 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 290 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 2.15Ohm Max |
| Inductance | 1 mH |
| Series | SBC |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | KEMET |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | SBC4 |